Chechtáky, co dál (bude revoluce)?

Kdysi dávno, když jsem tento web zakládal, myslel jsem si, že sem budu dávat hlavně rady, jak ušetřit peníze. Protože vím, že lidé zbytečně utrácejí. Utrácejí, dokonce i když sami dobře ví, že si to nemůžou dovolit. Myslí si, že je to jen dočasný stav, že si půjčí a brzy vše splatí. Takových lidí je opravdu hodně, exekutoři mají díky tomu o práci opravdu postaráno. A banky se jen radují, ti své peníze zpět dostanou. Snaha byla, jenže lidi jsou prostě nepoučitelní. Ztratil jsem už iluze, že je možné lidem ukázat co kde dělají se svými osobními financemi špatně.

Ta myšlenka, pomáhat s vedením osobních financí, dokonce spůsobila, že jsem absolvoval zkoušky na pojišťovacího zprostředovatele a byl jsem registrovaný u České národní banky jako investiční zprostředovatel. V té době (před několika lety) určitě moc výmosný byznys. Stačilo přece jen doporučovat lidem naprosto nevýhodně finanční produkty. Ano, takto finananční poradenstí stále ještě často funguje. Uzavírají se zejména smlouvy, které jsou výhodné pro ty, kdo je pro své zákazníka zřizují. Navíc, vše jede mnohdy formou multilevelu, kdy je odměňování zavislé na pyramidové struktuře. Tak jsem se na to vše raději vykašlal. Nechtěl jsem lidem doporučovat něco, co je spíše zavádí z dlouhodobého hlediska do malérů.

Pak mi to ale po nějaké době došlo. Zřejmě byla špatná už ta moje první myšlenka, naučit lidi, kde a jak je možné peníze ušetřit. Poznal jsem, že je nutné jít na to z druhé strany. Ukázat lidem, kde je možné naopak nějaké peníze získat. Trvalo mi několik let najít postupy, které by byly bez jakéhokoliv podvodu a klamání lidí. Bez slibování něčeho nereálného, jak se čím dál více děje. Zkoumal jsem, jaké trendy jsou v zahraničí (a za pár let budou u nás), sledoval jsem ale také jak se to vše vyvíjí u nás. A děje se toho opravdu hodně. Výsledkem jsou tři směry, kterými bych se chtěl dále věnovat. Tak, aby si mohl každý vybrat, která cesta mu vyhovuje. Dokážete dle dalšího popisu rozpoznat, do které skupiny sami patříte?

Rychlé peníze, skutečnost, nebo klam?

Každý, kdo hledá na internetu možnosti jak zvýšit své příjmy narazí na plno pochybných nabídek. Většinou jsou založené na stejném principu. Připojte se k nám, za malý poplatek budete mít možnost … (doplňte si sami, co kde zrovna najdete). Podle mě jsou takové nabídky naprosto zcestné. Hlavní cíl je vylákat z vás nějaké peníze, případně udělat si z vás hlasnou „troubu“ (doslova), která jen nabízí skoro za nic cizí produkty a služby. Možná se dá nějaká spolehlivá a fungující nabídka opravdu najít. Zaráží mě jen, proč jsou takové nabídky zveřejňovány většinou na free webech podřadné úrovně. Možná je to tím, že ten co tohle nabízí, si tím ještě nedokázal vydělat ani pár korun na vlastní doménu a webhosting, který by mu umožnil mnohem efektivnější propagaci (vis poslední zde popisovaná cesta). Rád bych se na takové výhodné nabídky zaměřil a ukázal, jak jsou zcestné a bez efektu. Plno lidí si totiž myslí, že právě takto můžou zbohatnout.

Jak si přivydělat

Jak zvýšit své příjmy i bez podnikání? Samozřejmě, bez výše uvedených pochybných nabídek? Nemuset přitom zahájit klasické podnikání? Přitom naprosto legálně a v souladu s našimi zákony? Provozovat přitom, činnost, která je zajímavá? Trvalo mi to dlouho, myslím si ale, že jsem ji už našel. Je to možnost, která se u nás stále teprve rozjíždí. Zjednodušeně, jde o doporučování zboží a služeb dalším zájemcům. Opravdu, jen doporučování. Nejedná se o přeprodávání kosmetiky a potravinových doplňků tak známé u různých multilevelových společností (Amway, Avon a další), kdy si musíte zboží s velkou slevou koupit a dál ji někomu prodat. Doba je již jiná, nyní se už obchoduje naprosto jinak. Myslíte si, že by to mohlo být pro vás zajímavé? Rozjet tohle skoro okamžitě, bez nutnosti uzavírat nějaké smlouvy, mnohdy bez nulových zřizovacích nákladů? Připarvuji sérii článků, postupů a doporučení, jak tohle vše doporučovat. Dodávám raději hned, že se jedná o zprostředkování prodeje formou Affiliate (doporučení). Budou přitom používány postupy, které budete mít možnost využít i v klasickém podnikání (viz třetí cesta).

Podnikání jinak

Podníkáte a nedaří se vám? Třeba je to jen proto, že děláte vše stále stejně, nesledujete nové možnosti. Dnes se podnikání přesunulo ve velké míře na internet. A nezáleží, v jakém oboru podnikáte. Internet je možní použít zejména při získávání zákazníků a zvyšování prestiže firmy. Není to už džíve známé obecné informování, dnes je to už spíše cílené získávání důvěry budoucích zákazníků. Internet přitom ruší rozdíly mezi vesnicí a městem. Pokud ho dokážete správně využívat, nebudete muset dokonce ani potřebovat kancelář. Umožní vám také v mnohém zjednodušit administrativu. Hlavně ale, je ůpokud se naučíte internet ve svém podnikání správně používat, můžete získat velký náskok před konkurencí. Po dlouhém hledání a testování připravuji sérii textů, ve kterých vás s těmito modernímy spůsoby podnikání na internetu seznámím.

Jak můžete začít už dnes?

Pokud jste dočetli až sem a zaujalo vás to, zasloužíte si odměnu. Výše uvedené dvě vhodné cesty pro zvyšování (osobních a podnikatelských) příjmů jsou zřetelně rozpoznatelné na dvou dále uvedených online přístupných videokurzech, jejichž úvodní část máte možnost absolvovat naprosto zdarma. Pokud to opravdu myslíte vážně, zadejte po kliknutí na logo dále zvoleného vybraného videokurzu svůj email. Dostanete se tím do běžně nedostupné části, kde budete mít možnost sledovat zajímavá videa, vysvětlující principy které je podle mě nutné v dnešní době využívat při zvyšování osobních příjmů, ale i nových možností v podnikání. Případně, klikněte na textový odkaz, kde máte možnost se dosvědět okamžitě bez nutnosti zadávání e-mailu další podrobnosti o videokurzu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *